הערת אזהרה בטאבו - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • ליליאן

  נשלח ע"יליליאן 16:26, 2 באוגוסט 2012

  שלום הביניין שלנו עומד בפני חתימת חוזה פינוי בינוי. השאלה שלי , האם קיים חוק הנותן הרשאה ליזם או לבנק המלווה את הפרוייקט לרשום הערת אזהרה בטאבו שלי (הדירה נקייה ממשכנתא). האם לא ניתן לבצע הסכם כתוב נספח לחוזה ולא לאפשר רישום הערת אזהרה בטאבו? תודה . ליליאן

  השב
 • 14:18, 6 באוגוסט 2012

  ליליאן שלום,
  לשאלתך, בסיס שאלתך אינו נובע בחוק המאפשר ליזם או לבנק לרשום הערת אזהרה על זכויותיך. אלא בכך שהיזם ועוד יותר בנק המלווה פרויקט פינוי בינוי מבקשים לבסס זכותם במקרקעין. חשוב להבין שללא אחיזה (הערת אזהרה) לכאורה הינך רשאית לבצע כל דיספוזיציה בדירתך (למכור, להעביר בהעברה ללא תמורה וכו')כאשר לקבלן אין כל נגיעה לזכויות הדירה בעוד הוא בונה עבורך את דירתך החדשה. עוד חשוב להבין שגם בנק מלווה לעולם לא ילווה פרויקט ללא אחיזה במקרקעין, כלומר הערת אזהרה.
  אין סיבה לחשוש מרישום הערות אהזהר בפרויקט פינוי בינוי וברוב המקרים כאשר מדובר בקבלנים בעלי ניסיון, יאפשר הקבלן לבעל דירה למכור הדירה גם באמצע התהליך כל עוד הקונה יחתום על הסכם פינוי בינוי בינוי.

  בהצלחה,
  שירי קלדרון, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.