תמ"א 38/2 בשילוב עם פינוי בינוי במסלול מיסוי ברמת גן - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 21:16, 2 בספטמבר 2012

  עו"ד שי אליאב שלום רב, בהמשך להודעה הקודמת שלי בנושא, לאחרונה פורסם כי ברמת גן אושרה הכרזה על מתחם פינוי בינוי במסלול מיסוי כאשר חלק מזכויות הבניה בו הן מכח תמ"א 38/2 וחלקן מכח תב"עות קיימות. ראה קישור: http://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3581832,00.html במענה לשאלתי הקודמת ציינת שלכל פרויקט - תמ"א 38 לסוגיו ופינוי בינוי - יש מסלול מיסויי משלו. בהתאם לכך לא ברור לי כיצד יתכן שאישרו לגבי המתחם ברמת גן שילוב בין המסלולים השונים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  09:46, 3 בספטמבר 2012

  לא רואה התנגשות בין המסלולים.

  ככלל, במתחמים גדולים הדורשים התחדשות ושיפור מראה השכונה, מקובל לגשת לפרויקט במסלול של פינוי ובינוי (בהתעלם כרגע מסוג המסלול בו בוחרים).
  הבעיה עם מסלול זה הוא הכלכליות ומפתח התמורות - כך למשל בפינוי בינוי, על כל דירה שהורסים, באזור רמת גן למשל, צריך לבנות 3-4 דירות חדשות.
  לא תמיד תנאי השטח מאפשרים זאת (תשתיות וכיו"ב).
  כדי לתת מענה לבעיה זו - וכן להוציא פרויקט כאמור, מוצאים את הדרך לשלב בין פינוי ובינוי לבין תמ"א 38(שככל בה מפתח התמורות קטן יותר). יכולות להיות גם סיבות אחרות לשלב בין סוגי הפרויקט.
  דוגמה יפה לכך ניתן לראות בשכונת רמת אליהו בראשון לציון בה נרקם בימים אלו פריקט משולב מסוג דומה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.