מס שבח במכירת דירה שהתקבלה במסגרת תמ"א 38/2 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אסף

נשלח ע"יאסף 12:45, 4 בספטמבר 2012

שלום רב, ברשותי דירה בבניין שעתיד לעבור תהליך של תמ"א 38/2. אני אהיה מעוניין למכור את הדירה העתידית שאקבל בשוק החופשי (בשלב הבניה או בסופה). השאלה היא האם אהיה זכאי לפטור ממס שבח בעת המכירה? האם התהליך שבו אני מעביר את הדירה הישנה שברשותי כיום לקבלן נחשב מכירה, ומנצל לי את הפטור ממס שבח. תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

14:00, 4 בספטמבר 2012

שאלה יפה, ולו רק מהסיבה שקולעת בדיוק לסיבה שפרויקטים מסוג אלו התקשו להתרומם.

עד עתה, במסגרת הפרויקט בעל הדירה היה צריך לנצל פטור אישי שלו כדי להימנע ממס שבח.
    תיקון 74 לחוק מיסוי מקרקעין שהתקבל בשבועות האחרונים, קבע פטור ממס שבח בפרויקטים מסוג זה מבלי קשר לפטורים האישיים של בעלי דירות.

כך נראה כי לאור התיקון שתוכל, לאחר ביצוע הפרויקט, למכור את דירתך בפטור אישי ממס שבח (ככול וכמובן יש לך פטור שלא ניצלת בגין עסקות אחרות).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.