תמא 38/1 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 08:01, 19 בדצמבר 2012

  לפי בירור מול קבלנים לענין תמא 38/2 אכן לא צריך 100% אך בפועל היו קבלנים עד לא מזמן לפחות שאילולא הסכמה גורפת לא יכניסו עצמם לתהליך (תביעה משפטית שתעכב את ההליך וכו') שאלתי: האם גם לענין תמ"א 38/1 למיטב ידיעתך ידוע שצריך רוב 67%, האם במקרה כזה יוכל הקבלן להתחיל בתהליך מבלי להיגרר לעיכובים משפטיים תחילה כמו בתמא 38/2 או שגם בהליך זה אומרים הקבלנים תכל'ס ללא הסכמה גורפת ההליך מבוטל ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  10:52, 19 בדצמבר 2012

  עקרונית, החוק מאפשר פרויקט הריסה ובינוי גם ברוב של 80% מהבעלים. בפועל אכן קבלנים לא ששים להיכנס לפרויקט שאין בו הסכמות מלאות.
  הדבר נכון גם לפרויקט הריסה וגם לפרויקט חיזוק, אם כי אנו רואים בפועל שבמקרה חיזוק לפחות הרבה מהקבלנים מסתפקים בפחות מהסכמה מלאה וגם ב- 80% בלבד.
  זאת הודות להליכים השיפוטיים המהירים המתבצעים אצל המפקח על רישום המקרקעין, אשר לרוב נוטים לדחות התנגדויות משום ראותם את הפרויקטים כמצילי חיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.