האם הקבלן/יזם יכול לתבוע אותנו? - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • דיירת

  נשלח ע"ידיירת 14:45, 4 במרץ 2014

  דיירי הבניין חתמו עם קבלן/יזם כלשהו על הסכמה בסיסית להתחיל את תהליך תמ"א 38, אבל זה היה לפני שהוא הראה לנו את החוזה שהיה לא הוגן ולרעת הדיירים, בלי ערבויות והתחייבות מצד הקבלן, לכן לא רצינו להמשיך את התהליך איתו אלא לנסות יזם אחר. אבל היזם הנוכחי מאיים בתביעה של מאתיים אלף שקל בטענה שאנחנו מחוייבים לו מרגע שחתמנו אצלו על הסכמה להתחיל את התהליך. השאלה אם הוא אכן יכול מבחינה חוקית לתבוע אותנו, כי במסמך שחתמנו עליו לא מופיעה אזהרה שנתבע במידה ולא נמשיך עם היזם, כמו כן לא בטוח שזה חוקי להחתים אותנו על הסכמה בלי להראות לנו את החוזה קודם, וכמובן שסירבנו לחתום על החוזה ברגע שראינו אותו, כך שאין לו שום חוזה רשמי חתום איתנו.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  14:56, 6 במרץ 2014

  נשמע לי לא רציני.

  צריך לראות מה שחתמתם ולהבין את המצב המשפטי.

  תגובה
 • 23:01, 6 במרץ 2014

  האמת היא שהיזם אפילו לא חילק לדיירים עותקים ממה שחתמנו עליו, כך שלאף אחד אין מושג ברור על מה בדיוק חתמנו. אבל בעיקרון זו רק הייתה הסכמה בסיסית ולא חוזה רשמי ומפורט שחתמנו עליו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  11:13, 7 במרץ 2014

  אתם חייבים לקבל את המסמך ולהבין על מה חתמתם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.