חתימת הועד על תוכניות להיתר - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • תומר

נשלח ע"יתומר 08:31, 20 באוגוסט 2014

שלום רב, שמי תומר, ועד של בניין שנמצא בשלב חתימת ההסכם מול היזם, רוב הדיירים חתמו, נותרתי אני ועוד שניים. לא חתמתי כי אנחנו נמצאים במו"מ לגבי העבודה שאני דורש בדירה שלי וגם עבודה חיצונית של הבניין. בגלל שאני הועד היזם דורש ממני לחתום על תוכניות להגשה לקבלת ההיתר. השאלה היא, אם אני חותם עכשיו על התוכניות יפגע בהמשך ביכולת שלי להתמקח איתו, כלומר האם החתימה על התוכניות מחייבת אותי ותפגע בדרישות שלי לדירה והן לשינויים חיצוניים? אודה על תשובה מנומקת ככל הניתן. תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

09:46, 25 באוגוסט 2014

אתה מתאר נושא עדין ובעייתי.
    טכנית, אם רוב הבעלים חתמו, היזם יכול להחתים אותם ולהגיש את התכניות להיתר.
    רצוי שתסכמו את הדברים בהקדם, כל שכן כאשר מדובר בנושאים חיצוניים שהבקשה להיתר צריכה לתת התייחסות גם להם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.