נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
אסף

תמא 38 והערת האזהרה

שלום רכשתי דירה מהמדינה והיא עדיין ללא הערת אזהרה. לפתע קם נושא שהתבשל כניראה ללא ידיעתי שאוטוטו מתחיל פרוייקט תמא 38. העורך דין טוען שאני לא רשום כבעלים ואין הערת אזהרה לטובתי בטאבו, ושהדירה רשומה על שם מדינת ישראל. האם אני אמור לחתום על חוזה התמ"א 38 או שאני אמור להמתין לרישום על שמי של הדירה. האם אני יכול להפגע בעתיד ללא הערת אזהרה באיזה שהוא אופן? האם בכלל חוקי שאני אחתום אם הדירה לא על שמי בטאבו? האם אני יכול לסרב לחתום עד שיעבירו את הדירה על שמי? תודה אסף

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

ככלל, בכל רכישה ללא רישום מידי של הערת אזהרה יש חשיפת סיכון. מכיוון שההליך החל והוא בהכרח יהיה רלוונטי אליך, ראוי שתהיה מעורב ותבין את התהליך. בסופו של יום, תידרש גם אתה לחתום על ההסכם.

אסף

תודה על תגובתך. אך עדיין לא הבנתי האם אני צריך לחתום על התמא 38 למרות שאין לי הערת אזהרה? ואם אחתום על התמא 38... האם זה מסכן את בעלותי על הדירה באופן כלשהו. ואם לא אחתום האם אחשב סרבן? תודה וסליחה על הבורות... אם לא הבנתי נכון.

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

כל זמן שאין לך לפחות הערת אזהרה, אתה לכאורה לא קיים. ברור שבהמשך תהיה לך הערה ולכן עוה"ד רוצה להסדיר את נושא החתימה כבר עכשיו. כל זמן שאינך בעל הדירה אתה לא יכול להחשב כסרבן. יחד עם זאת, ללא הערת אזהרה, אתה חשוף כך שאין רישום המגן על הזכויות שלך בדירה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תמ"א 38 ופינוי בינוי