נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
רונית

האם לחתום או לא?

היי האם חתימה על חוזה עם עורך דין שייצג את הדיירים בתמא 3\38 פירושה שהסכמנו לבחירת היזם ולמה שהוא יציע? אנחנו מתנגדים לביצוע פרוייקט זה משום שיש לנו דירה עם כניסה פרטית שאינה רשומה בטאבו ולכן חוששים שהיזם החדש לא יתן לנו את ההטבה הזו. השכנים לוחצים שנחתום ומתוך 12 דיירים נותרנו אנחנו ועוד משפחה אחת. האם יש סיכוי שהפרוייקט ייצא לדרך גם בלעדינו?

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

אין מתאם בין חתימה למינוי עו"ד, לבין חתימה לחברה. אלו שני מישורים נפרדים. חוק החיזוק קובע מנגנון לפי רוב מיוחס של בעלי הדירות יכולים לתבוע את כפייתו של המיעוט להסכים להסכם.

רונית

זה לא תמ"א של חיזוק אלא תמ"א של הריסה ובנייה מחדש. גם כאן הרוב יכול לכפות על המתנגדים? או שצריך מאה אחוזי הסכמה? האם מותר לחותם להתחרט? כלומר חתמתי על החוזה מול עו"הד שייצג את התושבים אבל היזם לא נראה לי. ?

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

בפרויקט הריסה, על פי סעיף 5א לחוק, רוב של 80% מבעלי הדירות והזכויות ברכוש המשותף רשאי להגיש תביעה לכפיית המיעוט המסרב. לגבי החוזה, שוב לא הבנתי אם מדובר בחוזה מול עורך הדין או מול היזם? כך או אחרת, חוק החוזים אינו מקבל חרטה כסיבה לביטול החוזה. אם היו נסיבות אחרות, כמו הטעיה, חוסר תו"ל, אי עמידה בתנאי ההסכם וכיו"ב - יתכן ותקום עילה להודיע על ביטול החוזה ולמצער למסור הודעת התראה.

רונית

מדובר בחוזה מול עורך הדין

item.Author מנהל הפורום עו"ד שי אליאב

התשובה רלוונטית גם כאן. טרם חותמים על מסמך, צריך לראות מי עומד מולנו. אם יש את הניסיון, הידע, היכולת וכיו"ב. לאחר שמחזיקים במידע ניתן להחליט. בכל מקרה, בלי סיבה עם תוכן, כמו הפרה, הטעיה וכיו"ב, אין אפשרות סתם להחליט על חרטה.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום תמ"א 38 ופינוי בינוי