חתימה על הסכם פשרה בפני המפקחת - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אהרון

נשלח ע"יאהרון 22:33, 29 במרץ 2016

שלום רב, במסגרת הצעה של המפקחת על המקרקעין לפשרה הסכמתי לאשר בנית ממ"דים בבנין שלנו לשכנים בתנאי שגם אני אצטרף לפרויקט. השכנים טוענים שהיות וכבר הוגשה בעבר בקשה על ידם לא ניתן לצרפני, אלא, הם יתמכו כבקשה נפרדת עבורי, בנוסף, הם ביקשוני לחתום על הפשרה עוד לפני ההופעה אצל המפקחת. אני קצת חושש ומעדיף מהסדר זה ומעדיף לחתום בפני המפקחת, האם אני צודק ? בתודה מראש אהרון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

10:43, 30 במרץ 2016

עד כמה שאני מבין יש כבר תכנון להיתר ומציעים לך לעשות את השינוי המבוקש במסגרת תיקון להיתר.
    עקרונית זה אפשרי.
    לגבי הפשרה - ניתן ורצוי לכתוב שהיא כפופה בתנאים שביניהם הוצאת היתר ואישור המפקחת.

תגובה
  • 23:58, 30 במרץ 2016

לשי תודה על המענה.
    1.השכנים טוענים שהתכניות שלהם עברו כבר פרסום ונידונו בוועדה (מיקום אחד הממ"דים נדחה), ולכן אין אפשרות להוסיף בשלב זה את המרפסת והממ"ד שלנו ועלינו להגיש תוכנית נפרדת לעירייה.
    2. בנוסף הם רוצים שנחתום על ההסכם לפני שמגיעים למפקחת.
    אם הבנתי נכון לגבי 1 אפשר לעשות תיקון ולגבי 2 כדאי לחתום בפני המפקחת, או , לפחות לכתוב שהפשרה כפופה לאשור המפקחת.
    האם זה נכון ?
    בתודה מראש
    אהרון

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.