עסקאות קומבינציה - אחוז מקובל וענייני מיסוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 20:43, 28 ביולי 2016

  שלום, יש לי שאלות לגבי עסקאות קומבינציה. הן בעקרון מסחריות אבל אשמח לקבל סדרי גודל כלליים מנסיונך: 1. רציתי לדעת מה אחוז הקומבינציה המקובל לעסקאות קומבינציה באיזור ר"ג ודרום מזרח ת"א? (אחוז ברוטו ואחוז נטו). 2. האם בעסקאות קומבינציה יש נוהג מקובל לעניין אופן חלוקת המיסים בין הצדדים או שהכל עניין למו"מ? 3. האם בעסקת קומבינציה המיסים (היטל השבחה ומס שבח) משולמים לפי המועד המוקדם של המימוש או מכירת הזכויות ליזם, וממועד זה צוברים ריבית והצמדה? תודה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

  עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

  16:19, 31 ביולי 2016

  לגבי אחוזי חלוקה קשה עד בלתי ניתן לענות על שאלה זו. כל עיסקה עומדת בפני עצמה ובהתאם לפרמטרים הספציפיים שלה.
  גם עניין חלוקת הוצאות כמו מיסים וכיו"ב משפיעים על אחוזי החלוקה. ראוי במצב זה למנות שמאי מטעם הבעלים שיתן תמונת מצב מלאה.
  נתון למו"מ, ברור שכל הסכמה בענין זה משפיעה על אחוזי הקומבינציה.
  מיסים - זו שאלה מאוד מורכבת. בקליפת האגוז ניתן לומר שהמועד לתשלום היטל השבחה, ביחס למכירה החלקית ליזם, מתגבש עם החתימה על הסכם הקומבינציה, ואותו דבר לגבי מס שבח (אלא אם העסקה מותנית באישור תב"ע ואז מועד התשלום נדחה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.