open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 21 בנובמבר 2017

            מכירת דירה שהתקבלה בעסקת תמ"א 38(2)

            שלום רב,
            ברשותי וברשות אחותי (50% כ"א) דירה בבניין שעתיד לעבור תהליך של תמ"א 38/2. את הדירה ירשנו מהורי. זאת הייתה הדירה היחידה בבעלותם.
            אני ואחותי נהיה מעוניינים למכור את הדירה העתידית שאקבל בשוק החופשי (לאחר קבלת טופס 4).
            האם נהיה זכאים לפטור ממס שבח על דירה שהתקבלה בירושה?

            21 בנובמבר 2017
          • מנהל הפורום עו"ד שי אליאב 21 בנובמבר 2017

            אתה צריך להפנות את השאלה לפורום מיסים.
            כבר בקצרה אציין כי ככול והאם עמדה בתנאי הפטור במותה, הייתה זו דירתה היחידה ולא מכרה דירה ב- 4 השנים שקדמו למותה, אתם אמורים להיות זכאים.

            21 בנובמבר 2017
            • 29 בנובמבר 2017

              על פי הידוע לי, לא יינתן פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה עפ"י סעיף 49ב(5) לחוק מיסוי מקרקעין לדירה אשר נהרסה ונבנתה במקומה דירה חדשה בפרוייקט תמ"א 38/2 או פינוי בינוי, מאחר והזכות בידי היורש מהווה זכות אחרת ולא אותה הזכות שהייתה בידי המוריש.

              29 בנובמבר 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form