הפרת הבטחת המושב לבנות מבני ציבור - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 18:22, 23 ביוני 2013

  המושב הגרעיני מונה 40,עם משפחות ההרחבה כיום יש 400. הובטחו לרוכשים מבני ציבור כמו בית ספר,מועדון נוער,בית כנסת גנים. בנו חלק, אבל בשל הצמיחה הגדולה יש צורך בעוד מבנים.הטענה של השיתופי שאין שטחים מאושרים למבנה ציבור כמו בית ספר וגנים שמשרדי הממשלה ממנים,והמצוקה גדולה. לילדים והנוער אין עדיין מקום קבע למועדון וחוגים. האוירה בישוב קשה. מה צריך לעשות?

  השב
 • 09:17, 1 ביולי 2013

  שרה שלום וברכה,
  השאלה היא מי הבטיח לבנות את מבני הציבור?
  האם הקבלן/יזם שבצע את ההרחבה? אם כן – אזי ניתן לדרוש ממנו למלא את התחייבותו החוזית (דרישה לאכיפת חוזה)
  האם הנהלת האגודה ? אם כן – ניתן לדרוש ממנה לנמק באסיפה הכללית של האגודה המוניציפלית (אם יש לכם כזו בישוב) כיצד ביצעה את התחייבותה לחברי האגודה.

  אם הטענה היא שקיימת נכונות לבנות, והבעיה היחידה היא שאין מספיק שטחי ציבור לבצע בהם את הבניה הנדרשת – על הישוב (הועד המקומי או האגודה המוניציפלית ) ליזום שינוי תב"ע (תוכנית מיתאר) בישוב אשר תקצה שטחים גדולים יותר לבנית מבני ציבור. לאחר שהתב"ע תאושר – יש לדרוש ממי שהתחייב לבנות לקיים את התחייבותו!.
  בהצלחה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה
 • 12:37, 29 ביולי 2013

  מציע לבדוק את תכנית בנין העיר שקבעה את ההרחבה ולראות מה כתוב שם לגבי שטחי הציבור, האם היתה הפרדה בין אלו עבור הקהילה ואלו עבור ההרחבה. זו נקודת תורפה בתכניות מסוג זה שבעת הכנתן ואישורן לא דואגים לצרכי הציבור עבור ההרחבה.כי הישוב "המקורי" רוצה לשמור בבעלותו את שטחי הציבור שנתנו לו בחכירה מהמינהל כי בהם יש שימושי שאינם ציבוריים.

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.