מגרש שלא מומש - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 10:01, 11 ביוני 2014

  שלום רב! לידנו מגרש שלא בנו בו מעל 3 שנים מאז קיבלו עליו זכויות במנהל. (כך גם המגרש שממולנו -מעבר לכביש). היות שכך אנו למעשה כאילו גרים ב"שדה" וסובלים מהמון אבק , המון נמלים, המון עכבישים, ואפילו חשש מנחשים. אנחנו מביאים הדברה חיצונית אבל במרחק 3 מטר כבר יש "שדה" (משמע המגרש הלא בנוי) אז זה לא ממש אפקטיבי. מה האחריות המשפטית של בעלי המגרש הלא בנוי שצמוד אלינו? ה אם ניתן לדרוש מהם להדביר את השטח? האם ניתן לקחת להם את השטח? למי ניתן "לבוא" בטענות על התנאים הגרועים שנובעים מזה שאנחנו גרים ב"אמצע שדה" ולא בשכונת מגורים כפי שהבטיחו לנו? (ליזם? מי אחראי לפצות אותנו?) על תשובתך אודה

  השב
 • 12:20, 23 ביוני 2014

  עידו שלום רב, אני מתנצל על עיכוב בתשובתי.
  השאלה שלך הינה יותר בתחום המוניציפלי, ולאו דווקא קשורה לרמ"י (מנהל) שכן עפ"י חוק המקרקעין וחוקי עזר מקומיים, האחריות למפגעים במקרקעין היא תמיד על בעל הזכויות בקרקע. על כן, עליך לפנות בתלונה למחלקת הפיקוח על הבניה ולמחלקת התברואה במועצה המקומית בה אתה חיי, בבקשה לפעול מול בעלי הזכויות במגרשים הריקים, כדי שאלה יטפלו במפגעים הנמצאים בשטח מגרשם.
  אתה יכול גם לפנות לרמ"י בתלונה כנגד בעלי המגרשים הריקים, בכך שהם טרם השלימו את הבניה שלכם, אותה בטח היו אמורים להשלים עפ"י חוזה הפיתוח שלכם.
  בהצלחה,
  עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.