לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נורית

השתתפות בהוצאות רפואיות חריגות

שלום רב אבקש את דעתך המקצועית בעניין; בהסכם הגירושין שלי מתואר כי האב ישא במחצית ההוצאות הרפואיות החריגות. כעת הויכוח הוא בנוגע להשתתפות בהוצאה על גשר לשיני הקטינה. אין ויכוח בינינו כי הגשר עונה להגדרת הוצאה רפואית חריגה אך האב טוען כי מאחר ואני מבטחת את הקטינה בביטוח רפואי מיוחד ( שהוא בגובה של 50 שח לחודש עבור הקטינה , מאז שנת 2007 והתשלום יורד ממשכורתי באופן מוחלט וללא עזרת האב) אין הוא אמור להשתתף במחצית ההוצאה ״ברוטו״ אלא עליי להוכיח לו כמה השתתפות החזירה/תחזיר לי חברת הביטוח עבור הוצאת הגשר ורק לאחר מכן הוא ישתתף במחצית אשר קוזזה מהחזרי הביטוח. אציין כי בעבר ניתנה לאב האפשרות להשתתף בביטוח שיניים עבור הקטינות אך הדבר נתקל בחוסר מענה ממנו. אציין כי רק תשלומי הביטוח עבור הקטינה המדוברת החל משנת 2007ועד כה יורדות ממשכורתי ללא כל השתתפות גורם נוסף ובחישוב גס עומדות על כ-600 שקל שנתיים, כלומר 6000 שח משנת 2007! למיטב ידיעתי אין קשר להחזר כזה או אחר אשר אולי אקבל מחברת הביטוח ועל האב להשתתף במחצית הסכום הכולל, דהיינו הסכום שהוצא עבור הטיפול ללא קשר כזה או אחר להחזרים שהרי החזר אשר יתקבל, באם יתקבל בכלל, נובע מהביטוח שאותו אני משלמת לבד מדי חודש בחודשו. אינני חושבת כי אדם אשר אינו משקה עציו, יהנה מ״פירות״ אשר צמחו עקב ״השקייה״ של האחר, מה גם שהוצא לו לאב להשתתף בביטוח עבור הקטינה על מנת להוזיל עלויות בעתיד... אבקש את עזרתך בעניין תודה רבה:)

item.Author מנהל הפורום שלומי באשי - משרד עורכי דין

שלום נורית, את בהחלט צודקת המדובר בביטוח פרטי אותו את רכשת ועל כן ההחזרים הם שלך. הרעיון הוא פשוט - כל צד היה אמור לשלם מחצית - כל עוד הוא משלם מחצית - אזי הוא לא נפגע והוא לא יכול להנות מההנחה שאת "רכשת" משך כל השנים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום מזונות