הפסקת תשלום מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • רמי

נשלח ע"ירמי 15:22, 30 באוגוסט 2012

שלום רב לבני ימלאו שמונה עשרה שנים בעוד מספר ימים. הייתי מעוניין לברר האם אני אוטומטית מפסיק לשלם מזונות או שיש תהליך מסוים שיש לבצעו? כמו כן האם יכולה גרושתי לחייב אותי לשלם מזונות עד גיל 21? למרות שאין לכך הסכם קודם?

השב
  • 12:57, 4 בספטמבר 2012

שלום רמי,
    מבחינה חוקית וכל עוד אין החלטה שיפוטית שאומרת אחרת, חובת תשלום המזונות נפסקת אוטומטית בהגיע הילד לגיל בגרות.
    המקובל ברוב הפסיקות הוא כי התשלום יהיה עד הגיעו של הילד לגיל 18 או סיום הלימודים התיכוניים לפי המאוחר מבין שני התאריכים וכן ממועד זה ובמשך שירותו הצבאי הסדיר חיוב המזונות יעמוד על שליש מהתשלום המא האחרון ששולם.
    במקרה שלך אין כל החלטה שאומרת זאת ולכן אתה זכאי להפסיק לשלם בהגיע הילד לגיל 18. אימו של הילד לא תוכל לתבוע אותך אלא רק הילד באופן עצמאי.
    אם הוא יגיש תביעה סיכוייו טובים לקבל את שליש המזונות לתקופה כפי שפירטתי לעיל.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.