מזונות+הפרשים - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • לילך

  נשלח ע"ילילך 13:27, 28 באוקטובר 2012

  שלום, עד לפני 3 חודשים קיבלתי מזונות דרך ביטוח לאומי כיום אני מקבלת דמי שיקום האם אוכל לקבל את המזנות דרך הוצל"פ? והאם אוכל לדרוש את ההפרשים במשך 15 שנה שלא ידעתי בכלל שזה אפשרי? אשמח לתשובה תודה רבה...

  השב
 • 14:19, 28 באוקטובר 2012

  שלום לילך,
  על מנת לקבל את דמי המזונות ישירות מהחייב עלייך לקבל אישור מביטוח לאומי כי הפסקת לקבל את המזונות השוטפים דרכו.
  לגבי הפרשי עבר - גם כאן את זכאית לקבל מהביטוח לאומי אישור על גביית הפרשים ועם אישור זה את יכולה לגשת להוצאה לפועל ולפתוח תיק בגובה החוב.
  ייתכן ןתישאלי שאלה לבי השיהוי שהיה לך בתביעת ההפרשים אולם כאשר מדובר על הפרשים מהתשלום של ביטוח לאומי, את תוכלי לתבוע גם אחרונית.

  תגובה
 • 16:05, 28 באוקטובר 2012

  קצת לא ברור לי.. השאלה שלי הייתה שכיום אני מקבלת דמי שיקום עד לפני 3 חודשים הייתי מקבלת את המזונות דרך ביטוח לאומי לא דרך הגרוש האם אני יכולה לקבל גם את קצבת דמי השיקום מביטוח לאומי וגם לקבל את המזונות כי ביטוח לאומי לא נותן שתי קצבאות ואת המזונות לקבל מהוצאה לפועל?

  תגובה
 • 11:32, 5 בנובמבר 2012

  התשובה היא כן. לדעתי ביטוח לאומי ימשיך לשלם את המזונות. אם יסרב אז תהיי חייבת לקבל אישור כי הופסק לך תשלום המזונות על מנת לגבות ישירות מהגרוש

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.