גירושים ומזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • חסויה..

  נשלח ע"יחסויה.. 22:11, 12 במאי 2012

  שלום הייתי רוצה לדעת אני ובעלי רוצים להתגרש יש לנו ילדה בת פחות משנתיים אין לנו משכנתאות כי עד כה היינו חיים בבית של אמו שנפטרה עכשיו הבית עומד למכירה ( הסכום שיתקבל יתחלק בין 3 אחים ) שנינו עובדים בעבודות מסודרות הוא מרוויח בערך 6000 שח ואני מרוויחה גם 6000 לפעמים קצת יותר זה משתנה, הילדה כרגע נמצאת במעון שעולה 2000 שח בחודש, מה סכום המזונות לדעתך שישלם? ומה בנוסף למזונות הוא צריך לשלם ולהשתתף.. אני מניחה שאני יעבור לגור בשכירות .. יש לנו רכוש משותף שזה רק התכולה של הבית יש לרשותנו 2 רכבים ( אם זה משנה ) 

  השב
 • 07:48, 13 במאי 2012

  שלום,
  במצב בו אין רכוש משותף ואין דרישות כספיות בינכם בנושא של כתובה, זכויות פנסיוניות וכיוב... הרי שאכן חובתו תסתכם בתשלום מזונות ובקיום הסדרי הראייה.
  בנתונים שציינת את צריכה להתכונן למזונות בשיעור של כ 2500 שח ובנוסף מחצית מכל הוצאה רפואית חריגה ליחד שאינה מכוסה ע"י סל הבריאות.
  בשלב שבו היא נמצאת בגן ייתכן ושיעור המזונות יהיה גבוה יותר. החובה היא לתשלום מזונות הכרחיים (בערך 1250 שח) וכן 30% מעלות הדיור שלך בהנחה שהיא סבירה ומתאימה לאורח חייכם וכן מחצית מעלויות החינוך הקשיחות. אם תחברי הכל יצא לך סכום שמתקרב ל 3500 אבל בפועל אינני רואה בית משפט שפוסק לאדם שמשתכר 6000 סכום שכזה.
  בכל מקרה ממליץ לך לגשת לשיחת ייעוץ אצל עורך דין בתחום על מנת לקבל ידע לגבי זכויותייך

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.