• לי

נשלח ע"ילי 02:29, 7 בינואר 2014

אני אמא ל-3 ילדים בני 7 ,10,12 כולם בביתספר ללא צהרונים. בעלי מסתכר כ- 12000 נטו ואני עצמאית ( עוסק פטור) עם הכנסה של 6000 ברוטו. העסק שלי הוא בבית ולכן ברגע שנתגרש יהיה עלי לסגור את העסק כי אין לעסק תנאים מתאימים יותר בדירה רגילה. יש לנו בית משותף והחלוקה תיהיה חצי חצי גם לגבי הרכוש. עם מכירת הבית יהיה לי מספיק כסף לקנות דירה קטנה לי ולילדים וגם בעלי יוכל. האם בהעדר שכירות/משכנתא האישה זכאית להוצאות מדור? אולי עדיף לי להשכיר דירה גדולה יותר שמתאימה לי ול- 3 ילדים ולעסק שלי שצריך "חדר משלו" וכן לקבל הוצאות מדור? כך אוכל להמשיך לעבוד בעבודה שמפרנסת אותנו כבר 5 שנים. חשוב לציין שהמשמורת על הילדים תהיה משותפת . ** אני שוקולטיירית ורוב העבודה שלי היא העברת סדנאות הן בבתים והן אצלי בסטודיו. בנוסף השוקולד צריך חדר מיוחד שממוזג 24 שעות, גם בחורף. קצת מביך לשאול אבל האם יש התחשבות גם בהוצאות של בעלי החיים שגרים איתנו? אני משוכנעת שכולם יעברו איתי היות ובעלי לא נמצא הרבה בבית ( וגם פחות אוהב אותם - יש לנו 2 חתולים וכלבת שמירה גדולה בחצר). בנוסף אשמח בבקשה גם לדעת כמה מזונות מגיע לי. תודה מראש, ליהיא

השב
  • 12:26, 7 בינואר 2014

שלום ליהיא,
    לגבי המדור - המדור וכן כל הוצאה אחרת הקשורה במזונות משולמת אך ורק אם ההוצאה קיימת.
    לדוגמא אם אהילד נמצא בגן או בצהרון אשר ממומן כולו ע"י צד ג' (עירייה, גוף תומך, וכיוב.) לא יחייבו בתשלום גן מהסיבה הפשוטה שאין תשלום בפועל.
    הוא הדין גם לגבי מדור - תוכלי לקבל את הוצאות המדור שהינם הוצאות האחזקה.את בהחלט יכולה לרכוש לעצמך דירה קטנה, להשיר אותה ולשכור דירה גדולה יותר המתאימה לצרכייך. במקרה שכה יתחשבו בהכנסה שאת מקבלת מהדירה שקנית.
    כמו כן המדור יהיה עברו דירה לך ולילדים ולא עבור חדר השוקולד, לכן באם תשכרי דירת 5 חדרים החשיבו ייעשה לפי 4 חדרים.
    אבל כל זה מתגמד לעומת נושא המשמרות - את אמרת שהמשמורת היא משותפת אבל לא די בכך - צריך לשאות מהו זמן ההורות של כל הורה והורה - לכך תהיה משמעות בפסיקת המזנות.
    עומדת ל"זכותך" העובדה שאת אינך משכתרת הרבה והוא משתכר יותר ועל כן אני כן צופה שתהיה פסיקת מזונות לילדים אולם כזו שתתחשב בזמן ההורות שלו.

מציע כי תגשי לקבל ייעוץ משפטי מקיף בעניין בטרם שאת מקבלת כל החלטה

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.