מזונות עבור ילד שחי בחו"ל - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • מושיקו

  נשלח ע"ימושיקו 11:59, 23 במאי 2012

  שלום רב, לפני כשנה ביקשה גרושתי שאחתום על הסכמה להנפקת דרכון לבתי בת ה- 13, וזאת בטענה שברצונן לצאת לחופשה בחו"ל. לפני כחודש גיליתי שאישתי היגרה יחד עם בתי לארה"ב, מבלי לידע אותי. כעת היא חיה איתה שם ועובדת שם. שאלתי היא האם לאור הנתונים שהצגתי, אני מחויב בתשלוםפ מזונות עבור הילדה? וכן, מכיון שכבר שילמתי את דמי המזונות לחודש הנוכחי, האם אוכל לדרוש החזר, במידה ואיני מחויב בתשלום המזונות? תודה

  השב
 • 12:20, 23 במאי 2012

  שלום מושיקו,
  מה שכתבת מחייב שאלה ראשונית - האם נתת הסכמתך להגירה או שמא היא נכפתה עליך בלי ידיעה ואז עסקינן במקרה חטיפה.
  הגירה כשלעצמה אינה פוטרת אב מתשלום מזונות. כאשר הליך ההגירה נעשה בהסכמה הדבר בדרך כלל במודרציה כזו או אחרת של המזונות. אם לא נתצ הסכמה עחיך להפעיל מייד את אמנת האג ולנקוט בפעולה להחזרת הילדה. זמן התגובה שלך הוא קריטי. אם החלטת לא לפעול תוכל להגיש תביה חבית משפט להפחית את המזונות ולחייב את האם לשאת בעחויות הסדריי הביקור.
  בכל מקרה, מקרה שכזה מחייב ייעוץ משפטי פרונטלי תוךמשמיעת כל הפרטים. אנא גש לקבל ייעוץ. זכור, זמן התגובה הוא קריטי בכל הקשטר לאמנת האג

  תגובה
 • 12:27, 23 במאי 2012

  תודה רבה על התשובה המהירה.
  כתשובה לשאלתך - מעולם לא נתתי הסכמתי, לא נשאלתי, ואף לא ידעתי על כוונות גרושתי. הסכמתי על הוצאת הדרכון הושגה במרמה (מי אני שאמנע מבתי טיול עם משפחתה???)גיליתי את ענין ההגירה לאחר שניסיתי לצור קשר עם בתי ללא הצלחה. אני חייב לציין שגם כך הקשר עם בתי נמנע ממני תכופות על ידי גרושתי כך שלא יכולתי לדעת מהר מספיק מה קורה.

  אכן אפנה לקבלת יעוץ בהקדם.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.