מזונות לבגיר הלומד בףב' ומתעתד ללמוד בכיתות יג' יד' - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • רונאל

נשלח ע"ירונאל 21:11, 22 בפברואר 2014

עם הגיעו של בני לגיל 18 הפחית האב על דעות עצמו את מזונותיו לכדי שליש, הבן עדיין לומד בכיתה יב' ומתעתד להמשיך את לימודיו בכיתות יג' יד'. אני נכה מטעם הביטוח הלאומי ומתפרנסת מקצבת נכות בלבד הבן הבגיר גר בביתי ואינו עובד (למרות שלפי הבנתו את המצב הוא מאוד רוצה לעבוד משרה חלקית אך אינו מוצא כזו בכלל), אני מתקשה בכלכלתו כשעליו לציין שיש לנו בת משותפת נוספת בת 15 תלמידה אף היא ואני מתקשה לכלכל את שניהם לאחר שאביהם הוריד לשליש את מזונות הבן, האם לתביעה שאגיש בשמו של הבן לבקשת מזונות מלאים כמו שהיו עד גיל 18 לפחות עד שיסיים את לימודי יב' יג' ויד'? או שלצערי אין שום סיכוי לתביעה כזו ? ואם לא מה עלי לעשות על מנת שאב הילדים יתמוך בחלקו בכלכלת הילדים וכרגע הבגיר העומד על הפרק אודה לתשובה מהירה רונאל

השב
  • 17:39, 23 בפברואר 2014

שלום רונאל,
    אני מבין כי פסק הדין שיש בידך או ההסכם קובע כי מגיל 18 יופחתו המזונות לשליש.
    בדרך כלל הנוהג הוא כי המזונות יופחתו לשליש בהגיע הילד לגיל 18 או בסיום לימודיו התיכוניים לפי המאוחר.
    במצב בו הילד עבר את גיל 18, את לא יכולה לתבוע בשמו והוא חייב להגיש תביעה עצמאית כנגד האב.
    מכיון שלא חלה על האב חובה אבסולוטית לזון ילד בגיר בראי, אינני חושב שלתביעה שכזו יש סיכוי גבוה.
    לאור העובדה כי המדובר בכמה חודשים בלבד, התביעה רק תחריף את היחסים ותעשה יותר רע מטוב.
    הייתי מציע לנסות לדבר עם האב על מנת שאולי יעזור בתקופה שעד הגיוס, אולי לא בסכום המלא אלא בשלוש רבעי הסכום.
    לא הייתי ממליץ להגיש תביעה.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.