מהן זכויותי? - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • אנונימית

  נשלח ע"יאנונימית 10:25, 16 באפריל 2014

  שלום אני בת 28, הייתי נשואה תקופה קצרה ללא ילדים, לאחר גרושי, יצאתי תקופה של כמה חודשים עם גבר , במהלך התקופה אף עברנו לגור יחד ודיברנו רבות על חתונה וילדים. מאחר ואני לא מיהרתי להתחתן שוב אך שנינו מאוד רצינו ילדים, אמרנו שננסה להכנס להריון, כי זה מה ששנינו רצינו, ובמידה ואכנס להריון, נתחתן אז. מהרגע שהחלטנו על קיום יחסי מין לא מוגנים, בביוץ הראשון הריתי (טפו טפו), בן זוגי ידע שיש סיכוי טוב שאני הרה, אך טרם עשיתי בדיקת הריון, יום לפני שידעתי בוודאות כי אני בהריון הוא רב איתי ועזב את הבית (לציין שבעבר היו 2 פרידות, שלאחר מכן חזרנו, ובעקבות הפעם האחרונה שחזרנו לקשר אז החלטנו כי אנו רוצים לנסות להרות) כעת בן הזוג ביקש ממני תחילה לעשות הפלה, אך אני לא רוצה בכך, מסיבות שונות, כמובן שלא הייתי רוצה להיות במצב בו אני הרה ובן זוגי לא איתי, אך כעת זה המצב, ובן הזוג לשעבר אמר כי יקח אחריות על הילד, אך לא מדובר בכך שנחזור לקשר זוגי. רציתי לדעת מהן זכויותי, במה הוא צריך להשתתף מבחינת הוצאות, במהלך ההריון ולאחר מכן? כמו כן אם הוא לא נמצא לידי במהלך כל ההריון והלידה, האם לאחר מכן זכויותיו בתור אב (לראות את הילד וכו') הן אותן זכויות כשל בן זוג אשר נמצא עם האם במהלך כל התקופה? ובנוסף שאלה אחרונה היא האם לילד בת.ז יהיה רשום שם האב, האם יקבל את שם משפחתו של אביו? תודה

  השב
 • 17:37, 27 באפריל 2014

  שלום רב,
  יש לאב את כל הזכויות על הילד ללא שום הבדל בין אם הוא נשוי לך או לא.
  אם האב מקבל את אבהותו על הילד בבית החולים אז הוא יהא רשום בתעודת הזהות כאביו ושם משפחתו של הילד יהא, על פי חוק השמות שם משפחתך וזאת מכיון שאינכם נשואים. ניתן לשנות זאת לאחר מכן בהסכמה.
  לגבי עניינים כספיים - החוק אינו מכיר במזונות לעובר אלא רק במזונות לילד. על כן כל תביעה כספית שלך בגין הילד תוכל להישמע רק לאחר הלידה.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.