הורות משותפת - סעיף מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • שלי

נשלח ע"ישלי 23:04, 28 באפריל 2014

שלום, אני נמצאת בשלב ניסוח חוזה בהורות משותפת. חלוקת המשמרת הינה "כמעט" 50-50. הילד ישהה 16 ימים במחיצת האם ו- 12 ימים במחיצת האב, כלומר 4 ימים נוספים לאם. ההורים אינם גרים תחת אותה קורת גג. מה סכום המזונות הקבוע בחוק ואיך מכמתים את סכום המזונות החודשי ל 4 ימים הללו? מה עלינו לרשום בחוזה בפירוט הסעיף (מה כוללים המזונות)? כרגע מדובר בילד אחד, במידה ויהיו עוד ילדים בהמשך, האם הסכום משתנה? האם צריך להוסיף תת סעיף הנוגע לעתיד ו/או במידה ויהיה הריון מרובה עוברים?! תודה.

השב
  • 12:00, 1 במאי 2014

שלום שלי,
    בהסכם של הורות משותפת אתם למעשה מחליטים על אופן גידול הילדים מא' ועד ת'.
    בהסכם שכזה אשר מגדיר זוג אשר החליט להביא ילדים לעולם (ולא מעבר לכך) אין חוקים.
    במרבית מהסכמי ההורות המשותפת יש התייחסות לכל פרט ופרט בחיי הילדים החל ממימון ימי הולדת בגן וכלה בתשלום עבור שעורי נהיגה.
    מאוד תלוי במצב הפיננסי של כל אחד מהצדדים ובמרחק בינכם לגבי הסדרי הראייה.
    אני מציע כי תפנו יחדיו לייעוץ ותנסו להגיע להסכמות רחבות ככל שאפשר בנושאים אלו.
    כמובן שניתן להתייחס גם לילדים בעתיד ולכל שינוי עתידי אשר יתרחש (מעבר לחו"ל, נישואי אחד הצדדים או שניהם וכיוב..)

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.