סכום מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • אורן

נשלח ע"יאורן 11:34, 29 ביוני 2014

שלום אני בן 32, אשתי 29, נשואים 3 שנים ויש לנו ילד בן שנה וחצי. החלטנו במשותף להיפרד. אין לנו נכסים משותפים, אנחנו גרים כרגע בדיור מטעם הישוב בחינם ולא משלמים שכירות כרגע ( תוכנן לקחת בעתיד משכנתא לקניית דירה ). יש לנו 200,000 ₪ כסף נזיל משותף שחסכנו הנני מרוויח 6400 נטו ואשתי 4500 נטו. אני בעל תואר ראשון ואשתי יש תואר שני הילד נמצא בפעוטון שעלותו 2000 ₪ לחודש. 1. מהו הסכום הסביר כולל מדור וכולל כל דבר אחר לתשלום מזונות ? 2500 ? 3000 ? אם לא אסכים להסכם פנימי שלנו דרך גישור, האם בית המשפט מחמיר בהשוואה לגישור ? 2. אני מאוד ארצה לקבל משמורת משותפת לילד כי נפשית יהיה לי קשה מאוד בלעדיו. מהם הסיכויים לכך במידה ואשתי לא תסכים ? ( גם אם סכום המזונות לא ישתנה לא יהיה אכפת לי, להיות עם הילד יותר חשוב לי גם במחיר הכספי ) 3. האם כאשר הילד יגיע לגיל 6-7 אוכל להפחית את תשלום המזונות ? תודה מראש

השב
  • 11:43, 29 ביוני 2014

אציין שהמגורים בחינם הם דרך המשפחה שלי - אני אמשיך להתגורר שם ואשתי תצטרך לעזוב

תגובה
  • 16:12, 7 ביולי 2014

שלום אורן,
    מחצית מעלויות החינוך + 30 % מעלות דיור ככל שתהיה + 1400 ש"ח אלו המזונות שיש לשלם.
    בשיטה שכזו אתה לא צריך להפחית בעתיד אלא זה יפחת לבד לאחר שיסתיים הגן והצהרון.
    לגבי הסדרי ראייה - אם אתה חולק מחצית מהזמן אז לאור הפסיקה הקיימת היום את תישא במחצית מהוצאות החינוך של הילד וביתר הוצאותיו כאשר הוא איתך.
    לגבי משמורת משותפת - מציע שתעזבו את המונח משמורת משותפת ותתמקד בזמן ההורות שלך עם הילד.
    \אין כל בעיה שמשמורת תהיה אצל האישה עם חלוקת זמן שווה.
    תאמין לי או לא - אין שום משמעות למונח משמורת.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.