• 13 ביולי 2014

דמי מזונות במידה ואכן ניפרד

המצב לא טוב ביני לבין הזוג ופרידה עומדת על הפרק. נשואים שלוש שנים. ילד בן שנתיים וחצי שמתחיל גן שנה הבאה בעלות של 1300 ש״ח - רק עד הצהריים ואז אאסוף אותו, ועוד תינוק בו חודש וחצי שאני איתו בבית ומקווה להישאר מינימום שנה ועדיף שנתיים.
    בעלי מרוויח נטו כ 12,000 אך ישנם שינויים בשכר הסופי, כרגע בעיקר לרעה עקב שינויים בעבודה.
    שוכרים כרגע דירה ב 3750 ואני אשאר בה אם ניפרד.
    מה התשלומים אותם יציאתך בעלי לשלם??? אני לגמרי קלולס בעניין הזה ואשמח להסבר....

13 ביולי 2014
  • 16 ביולי 2014

שלום נטע,
    האם את עובדת ? או בחופשת לידה ומשקבלת דמי לידה ואח"כ מתכננת דמי אבטלה ?
    זה חשוב לדעת כי אם את לא עובדת אז הוצאות הילדים יחולו במלואם על בעלך.
    אנחנו מדברים היום על 1400 ש"ח לילד בצירוף מחצית הוצאות חינוך (אבל במקרה שלך זה יהיה מלא הוצאות החינוך ע שתחזרי לעבוד) וכן 40 % מעלות הדיור - כאשר שוב - אם אינך עובדת אז תצטרכו למצא פתרון לזה שכן בעל חייב במזונות אשתו וילדיו לרבות מדורם.
    במקרה שלך ואם את אינל עובדת אז לדעתי את בפוזיציה לא טובה להתגרש בשלב זה שכן מיום הגירושין לא תוכלי לקבל מזונות עבורך אלא רק דמי טיפול עבור הילדים שהם בשיעור מופחת יותר.
    אני בהחלט ממליץ לנסות ולהגיע לידי הסכם אשר יביא בחשבון את המצב ויקבע מועדים להפחתת תשלום מרגע כנסיתך למעגל העבודה תוך תחימת המועד הזה בזמן.
    הכי חשוב - את חייבת לקבל ייעוץ משפטי בעניינך בטרם את עושה כל צעד.

16 ביולי 2014
    • 16 ביולי 2014

לפני הלידה עבדתי 40% משרה על מנת להישאר עם הילד בבית. כרגע אני בחופשת לידה ואמורה לקבל דמי לידה, וכן, התכנון הוא להתפטר כדי להישאר עם הילד ולחתום דמי אבטלה, אם זה יתאפשר לי.
      הפרידה עוד לא סופית והלוואי ולא תיקרה, אבל אני רוצה להיות מוכנה מבחינת הידע....

16 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?