• 4 בספטמבר 2014

מזונות

היי.
    אני גרושה +3 בנות מתחת לגיל 7, גרושה כבר שנתיים.
    מקבלת מזונות ע"ס 3000 ש"ח (כן, אני יודעת שזה מעט..) אני לא מצליחה לשכור דירה וגרה אצל אמא כבר חצי שנה .
    אני עובדת משתכרת בכ 4500 ש"ח.
    ההוצאות שלי הן: 1520 מעון , הדירות כיום לשלושה חדרים זה 3700 במידה ואצליח להשכיר דירה.
    ויש לי הלוואות שנישארו רק בחשבון שלי מהנישואים של כ 80000 ש"ח.
    מיותר לציין שאני כבר מיואשת מהכול..
    והכי גרוע שהגרוש כחצי שנה נכה זמנית ויש לו אובדן כושר עבודה , נכה 40%, ומתחיל לאיים שהוא יכול כול רגע להפסיק לשלם לי גם את הסכום הקטן הזה.
    האם באמת הוא רשאי לפי חוק להפסיק לשלם מזונות כשהוא נכה רק 40% ?
    ומה לגבי ההלוואות שנישארו רק בחשבון שלי מתקופת הנישואים ? בית משפט יכול לפסוק שיעזור לי בתשלום שלהם?
    אשמח לתשובה מפורטת מה אני יכולה לעשות , המצב אצלי לא מישתפר... :(

4 בספטמבר 2014
  • 7 בספטמבר 2014

מזונות

שלום מירית,
    אכן מצב לא נעים.
    את חייבת להבין כי על מנת לקבל תשלום צריך שיהיה צד שמשלם.
    החכמה היא לקבל מזונות ולא להחזיק ביד פסק דין שקובע שאת צרקיכה לקבל מזונות.
    את בעצמך טוענת שהוא ללא כושר עבודה ונכה - זה אביהם של הילדים ואם אין לו יכולת הכנסה אז אני לא רואה מצב שבו בית המשפט יגדיל את המזונות.
    לגבי החובות - א אלו נוצרו טרם הגירושין אז ברור שהוא חייב מחצית. אם נוצרו לאחר מכן אז התשובה היא לא. לצערי גם אם נוצרו מכח המחיה השוטפת.
    האם הוא יכול לעזור ולא בכסף ?

7 בספטמבר 2014
    • 8 בספטמבר 2014

מזונות

לגבי החובות- הם נוצרו טרם הגירושים.
      המשכורות שלי ושלו הועברו לחשבון הבנק שלי במשך כמה שנים וההלוואות נילקחו עם הזמן.
      שנתיים לפני שהיתגרשנו הוא פתח חשבון והעביר את המשכורת שלו לשם עד שהיתגרשנו היה לו שם 20000 הלוואה.
      אחרי שהיתגרשנו הוא הגיע ע"מ לחתום לע ערבות על סילוק כמה הלוואות ולהפוך אותן לאחת ע"מ להחזיר פחות כול חודש חתמנו על הלוואה בסך של 41000 ש"ח, כמובן שרק אני מחזירה אותה..
      אך זו הלוואה שחודשה אחרי הגירושים..
      יש לי עוד שאלה: מה אפשר לעשות אם הגרוש לא מעוניין לקבוע לי ימים קבועים בשבוע שהוא מגיע? בהסכם רשום "פעמיים בשבוע בין שלוש לשבע"
      וגם כשהוא מגיע הוא מקצר לעצמו את הזמן בתלונה שהילדה עייפה או שאין לו איפה להיות איתם..
      וזה גם כשהוא באמת מגיע לפעם השניה של השבוע.
      במה הוא יכול לעזור מעבר לכסף??

8 בספטמבר 2014
      • 22 בספטמבר 2014

מזונות

לפי מה שאת מספרת החובות יהיו משותפים, בטח לגבי ההלוואה.
        הוא יכול לעזור בזמן הורות

22 בספטמבר 2014
    • 8 בספטמבר 2014

מזונות

החובות נוצרו בנישואים.
      המשכורת שלו ושלי היו מעוברים לחשבון על שמי בלבד ואני הייתי זו שמנהלת את החשבונות והתשלומים השוטפים..
      כמובן שהוא היה יודע על כול הלוואה וזה תמיד היה לצורכי הבית, או האוטו שלו..
      שנתיים לפני שהתגרשנו הוא פתח חשבון משלו והעביר לשם את המשכורת שלו ויצר לעצמו הלוואות של כ 20000 ש"ח (כיום זה תפח ל 40000 לאחר הגירושים)
      לאחר שהתגרשנו הוא הגיע לחתום לי ערבות על הלוואה ע"מ לפרוס אותה ליותר תשלומים כי בקושי עמדתי בה הלוואה בגובה של 41000.
      ועוד שאלה.. הוא לא מוכן לקבוע לי ימים מסודרים להגיע לבנות, ולפעמים נוח לו לא להגיע, וגם כשהוא מגיע הוא מקצר לעצמו את הזמו בשעה- שעתיים(הוא אמור להגיע פעמיים בשבוע משלוש עד שבע)
      ולשאלה האחרונה.. במה עוד הוא יכול לעזור חוץ מכסף?

8 בספטמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?