• הדס

  נשלח ע"יהדס 16:38, 6 באוקטובר 2014

  שלום משכורת האב כ12,000 (בעבר הרוויח אף יותר 19,000) ,האם- אני, עצמאית, עם הכנסה חודשית של כ-5000 ש"ח בממוצע. שני הילדים מתחת לגיל 4, כרגע במשמורת מלאה אצלי עם הסדרי ראייה קבועים, בעתיד ישנו גם אצלו. הוצאות הדיור של שנינו זולות מאד כיוון שאין לנו שכר דירה. האב אינו יהודי ע"פ ההלכה אבל עשה עליה ע"פ חוק השבות. כרגע אני נושאת ברוב הנטל הכלכלי, הוא אינו ממהר להגיע להסכמה ורוצה שאגיש לו הוכחות על גובה ההוצאות הקשורות בילדים, מה גובה המזונות שהוא אמור לשלם והאם יש דרך להמנע מפניה לבית המשפט?

  השב
 • 08:54, 20 באוקטובר 2014

  שלום הדס,
  הדרך להימנע מערכאות היא כמטבן להגיע לידי הסכם. מכיון שאתם לא מצליחים יחדיו הייתי ממליץ לפנות לגישור.
  לגבי הסכומים זה שהוא לא יהודי אומר שאי אפשר להחיל עליו את הדין האישי לפיו החובה האבסולוטית היא עליו אבל במקרה שלו יפעל החוק ךתיקון דיני משפחה מזונות והוא יחוייב במחצית מכל צרכי הילדים מכל מין וסוג שהוא.
  הוא צודק בזה שאת צריכה לתת אישור על הוצאה. אני צופה שלאור פערי ההכנסה בינכם לא יהיה שינוי משמעותי מהסכומים שבדרכ נפסקים. אא ראי תשובתי לשאלה לפנייך

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.