שאלה דחופה - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 21:57, 8 בפברואר 2015

  בחוזה הגירושין שלי שנעשה בבית המשפט לעינייני משפחה ,נכתב:האב ישלם מחצית הוצאות דידקטיות וזאת בתמורה לקבלות שיוצגו בפניו". מורים פרטיים טובים מאוד מצאנו אך הם אינם עובדים עם קבלות. האם יש לי סיכוי לשנות הסעיף הנל ל..." בתמורה לשיחות טלפון של האב עם המורה לוודא כמה שיעורים פרטיים קיבל הבן בחודש" אן" הבן יסמס לאביו כל פעם שיש שיעור" או "הבן ישתף את האב בכתב במועדי השיעורים מידיי חודש". ושאלה נוספת:האם ניתן כיום להכניס סעיף של "האב יממן מחצית מהוצאות הלימוד לרישיון הנהיגה"?

  השב
 • 06:32, 14 בפברואר 2015

  שלום טלי,
  נתחיל בתשובה לשאלה השנייה - לא! רשיון נהיגה אינו נכלל בסל החיובים המאפיינים מזונות.
  לגבי השיעורים הפרטיים - אם האב מסרב לשלם אז בהחלט את יכולה לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה לחדד את הנושא. לפנייה זו כדאי שיהיה מצורף יומן שיעורים הפרטיים שהילד קיבל בצירוף שם המורה והטלפון שלו.
  מציע להעביר יומן זה לאב ולבקש מנו ליצור קשר ישירות עם המורים ולשלם להם ישירות את חלקו - לא לשלם לך אלא ישירות למורה.
  כמו כן והרבה פעמים זה עוזר - ככל שהדבר אפשרי אפשר כי חלק מהשיעורים הפרטיים יינתנו בבית האב במהלך זמן הביקור. אף אחד לא אמר שביקור אצל האב זה רק לשחק - אפשר גם ללמוד.
  ככל שאלו לא עוזרים את יכולה לפנות לבית המשפט - הבעיה של היעדר יכולת להציג קבלות לשיעורים פרטיים היא ידועה ומוכרת לבית המשפט ויש הבנה כי בהצגת יומן ודרך התקשרות עם המורה ותשלום ישירות אליו - יש חיוב.
  אגב, יש גם כאלה שכן נותנים חשבוניות.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.