שיעור מזונות וחלוקת רכוש - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • תמר

נשלח ע"יתמר 12:02, 18 במרץ 2015

שלום יש לנו 4 ילדים מגיל 3 עד גיל 10 ברשותנו 2 נכסים בבעלותינו (עם משכנתא ) ונכס אחד מושכר בעלי מרוויח 6,500 נטו ואני 5,500 נטו מה שיעור המזונות המינימום לכל ילד שהאב מחוייב לשלם והבנתי שיש תשלומים נוספים שהאבא מחוייב כגון מדור והשתת' בהוצאות, אשמח לפירוט ואחוזים

השב
  • 11:38, 24 במרץ 2015

שלום תמר,
    לא ציינת אם דמי השכירות המתקבלים מהנכס השני בו אינכם מתגוררים מכסים את דמי המשכנתא.
    אני אתייחס כרגע למצב שכן.
    יש בעיה בסיטואציה כמו שלכם. אתן לא משתכרים הרבה ויש לכם 4 ילדים קטינים.
    אם ראית את תשובותיי בפורום זה אז יכולת להבין כי סכום המינימום עומד כיום בין 1,200ש"ח - 1,400 ש"ח- ועוד עכשיו סכום זה לא הגיוני בתיק זה שכן רק מעגל המינימום יכלה את כל משכורתו של בעלך.
    על כן לדעתי אי אפשר לדון בתיק זה על מזונות לפי התבנית המקובלת. לדעתי בתיק שלכם תהיה משמעות רבה בחלוקת הרכוש בו אולי יהוון מדור הילדים מראש.
    כך או אחרת צריך לזכור שעל פי כלל "נר אחד - נר למאה" לא יפסוק ביהמ"ש סכום שהוא מכפלה של שלוש או ארבע אלא סכום נמוך יותר. לדוגמא הייתי מצפה כי המזונות לכל ילד יעמדו, בהתחשב בהשתכרות בעלך על סך כולל של 3,800 ש"ח - 3,500 ש"ח ללא מדור וללא הוצאות חינוך.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.