• 8 באפריל 2015

    תשלום מזונות ילדים אחרי גיל 18

    הילדה בת 18 ורק מסיימת את הכתה י״א, קרי, יש עוד שנה שלמה עד הגיוס.
    לאורך כל השנים שילמתי את המזונות בדיוק של שעון שוויצרי (גם כאשר הילדה עם אימא ובן זוגה היו בשליחות של 3 שנים מתוך בחירה בחו״ל) אך תמיד נאלצתי לקנות דברים רבים נוספים לילדה מאחר ועל פי תחושתי רוב המזונות לא באמת שומשו לצרכיה של הילדה.
    1. האם אחרי גיל 18 מותר לשלם את המזונות ישירות לילדה (ללא הסכמת האם) ?
    2. האם אני מחוייב במזונות אחרי גיל 18 גם אם אני מובטל וללא הכנסה כלל , ז״א, תשלום מחסכונותי?

    8 באפריל 2015
  • 9 באפריל 2015

    תשלום מזונות ילדים אחרי גיל 18

    שלום רב,
    כל עוד היא בבית הספר אז אתה תצטרך לשלם מזונות מלאים ולידי האם.
    לא הבנתי כיצד היא בת 18 ומסיימת יא' ? האם זה בגלל השליחות לחו"ל או שנשארה כיתה ?התשלום ישירות לילד או לילדה יכול שיתבצע לאחר סיום הלימודים ובתקופת השירות ולאו דוקא לאחר גיל 18.
    אם הילדה פספסה שנה בגלל השליחות לחו"ל אז לדעתי אתה יכול לבוא בדברים עימם כדי להתחיל ולשלם את השליש כרגע ולא את המלא כי העיכוב לא נבע בגלל הילדה או בגלך. אם נשארה כיתה אז זה בפור אחר.
    בשירות הצבאי תוכל לשלם ישירות לילדה אם הדבר יוסכם על ידי האם או אם הדבר כתוב בהסכם הגירושין.
    כך או אחרת לא שווה לפנות לבית המשפט בדביל דבר שכזה.

    9 באפריל 2015
    • 9 באפריל 2015

      תשלום מזונות ילדים אחרי גיל 18

      תודה רבה על התשובה לסעיף 1 בשאלתי!
      אשמח אם תוכל להתיחס גם לסעיף 2.

      9 באפריל 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?