זוג צעיר ישמח לעצה או שניים :) - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • זוג צעיר

  נשלח ע"יזוג צעיר 14:16, 18 באוקטובר 2013

  שלום לכולם חברים, אנו זוג צעיר בתחילת שנות ה-20, אנחנו מבקשים שתעזרו לנו בשלב כל כך חשוב בחיים כמו נטילת משכנתא באחד מן הבנקים. אנו זקוקים למימון של 70% מערך הנכס, סך כל המשכנתא נאמדת על 650,000 ₪ אין לנו שום מושג במשכנאות, ואף לא בריביות, לכן אנו סומכים עליכם שתוכלו לחסוך לנו ו/או לעזור לנו לא לשלם יותר ממה שצריך, ובכך נפחית את סך המשכנתא באלפי שקלים. כפי שאמרנו, המשכנתא היא 650K, איזה תמהיל כל אחד ואחד מכם היה בוחר למשכנתא כזו ? נקודות חשובות: לא חשוב לנו מס' שנות ההלוואה אין צפי לכיסוי אחד מן המסלולים סך ההחזר החודשי ינוע בין 2,500 ל,2800 ₪ דבר נוסף, אנו לא יודעים על כמה אפשר להתמקח עם הבנק, מה התחתית של הבנק מבחינת ריביות ? כלומר, בכל מסלול שתציגו נבקש שגם תציינו את גובה הריבית שניתן להוציא מהבנק בלי לצאת פרייארים :) תודה מראש, הזוג הצעיר והמבוהל !!!!!!!!

  השב
 • 08:16, 20 באוקטובר 2013

  אכן אחריות רבה יש לעיצה טובה לזוג צערי בתחילת דרכו אבל לא צריכים להיבהל אלא לתכנן היטב
  השיקול המוביל בבניית ההרכב , כמה שהוא בנאלי, יהיה : כמה החזר חודשי אתם רוצים להתמודד איתו חודש בחודשו ומייד אחריו עם כמה החזר אתם יכולים
  סביב "הממוצע" הזה יש לבנות תמהיל משכנתא אשר חשוב כי 50% ממנו יהיה בריבית קבועה לנעילת סיכונים (וסיכויים) . לא הייתי רוצה לוותר על החלק של הפריים שמאפשרות היום התקנות (שוב - צריך להבין מה היחס רצוי - מצוי שלכם)
  ייעוץ ספציפי יהיה נכון יותר עבורכם מאשר האמירות הכלליות שלעיל ומכאן נידרש סט שלם ונוסף של שאלות בשביל לבנות את התמהיל הנכון עבורכם

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.