שאלות לגבי לקיחת משכנתא ובדיקת שמאי - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 09:15, 6 בפברואר 2014

  שלום רב, אנו זוג צעיר שעומדים לקראת לקיחת משכנתא, הבית אותו אנו קונים הוא בית פרטי ויש צוך בשיפוץ כללי של הבית אותו התחילו לבצע. בקומה הראשונה של הבית יהיו מספר שינויים, שבירת קירות, בניית קירות חדשים, סגירת חלונות ובמקומם פתיחת חלונות, כמו כן בקומה הראשונה אנו מעוניינים לעשות בתוך גבולות הבית יחידה עם כניסה נפרדת המיועדת לאחד מבני המשפחה חשוב לציין שלא תהיה כל חריגה מגבולות הבית ! ידוע לנו ששמאי מטעם הבנק יגיע באזשהו שלב להעריך את הבית והיינו רוצים לדעת אם זה בעייתי להתחיל בשיפוצו ? שבירת קירות כבר נעשתה אבל שום דבר בינתיים לא נעשה מעבר לזה כדי לא ליצור בעיה בקבלת המשכנתא. מה שחשוב לנו לדעת זה האם ניתן כבר לפני בדיקת השמאי לשנות מיקומי חלונות, להוסיף את הקיר המפריד בין 2 יחידות הבית בקומה הראשונה ? אשמח לקבל את תשובתכם :)

  השב
 • 09:20, 6 בפברואר 2014

  לשם מה השמאות ? אתם לוקחים משכנתא נוספת למימון השיפוץ? האם שיפוץ נעשה תחת תוכניות והיתרים ?

  תגובה
 • 09:22, 6 בפברואר 2014

  שמאות של הבנק שהם שולחים לפני קבלת המשכנתא.
  השיפוץ נעשה תחת תוכניות , אין צורך בהיתרים מכיוון שאיננו עושים שום דבר שחורג מגבולות הבית.
  תודה :)

  תגובה
 • 09:23, 6 בפברואר 2014

  הכי מדוייק יהיה להפנות את השאלה לשמאי ...

  תגובה
 • 09:24, 6 בפברואר 2014

  אוקיי תודה רבה.

  תגובה
 • 09:26, 6 בפברואר 2014

  זה פשוט עניין של בחינת המצב "בשטח" . אם זה נראה כמו שטח השמדה אז השאלה ששמאי ישאל את עצמו היא :"אז יש להם תוכניות ... ומה יקרה אם אין להם כסף להשלים אותן ... מה יהי שווי הנכס בלי קירות וחורים בקירות החיצוניים ..." מכאן נסיק שעדיף להפסיק לשבור ולהגיע לשמאי כמה שיותר מהר. תתחדשו

  תגובה
 • 09:38, 6 בפברואר 2014

  המקום בשלב הזה ממש לא נראה כמו שטח השמדה :) כרגע כל מה שנעשה זה שבירת קירות בתוך הבית ולא נוגעים בשום קירות חיצוניים. השינויים הם נטו בקירות הפנימיים.

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.