משכנתא ראשונה אבל נכס קיים - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 19:48, 18 במאי 2014

  יש על שמי דירה שקיבלתי במתנה ללא תמורה מהורי. הדירה על שמי בלבד ויש לי ולבעלי הסכם ממון ובו היא משויכת לי בלבד . אנחנו מעוניינים לקנות בית משותף ולא למכור את הדירה שלי היות והיא לפני פרויקט תמ״א ב׳. האם יש דרך בה נוכל לקבל מהבנק 75% משכנתא כפי שנהוג במשכנתאות ראשונה או שיתייחסו אלינו כנכס שני ונקבל רק 50% משכנתא? ועוד דבר האם יש התייחסות מצד מס הרכישה לעובדה שלבעלי אין דירה ולי יש? במידה ונקנה בית אחר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

  הדס קריספי לוין עו"ד,מנהל הפורום

  16:56, 19 במאי 2014

  מבחינת הבנק - נחשב נכס שני. הבנק לא ייתן מעל 50% מימון. ניתן בנסיבות מסויימות לקבל "השלמת" המשכנתא על הנכס הקיים (50% על הנכס הנרכש, ו 25% נוספים על הנכס הקיים).

  מבחינת מס רכישה - ככל והדירה התקבלה מההורים לפני הנישואים, יש להגיש שומות מס רכישה נפרדות. את תשלמי מס מלא בגין מחצית מהדירה לפי מדרגות דירה נוספת, ובעלך יהא לתנאי הפטור של דירה יחידה בגין מחצית. ככל והדירה ניתנה לך לאחר שנישאתם (כלומר, התא המיסויי נוצר) - צריך יהיה להוכיח לרשות שהנכס הנו נפרד באופן מוחלט כדי לקבל את הפיצול.

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.