רכישת דירה ורישומה על אחר. - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 09:43, 31 באוקטובר 2012

  שלום, אני צעיר בן 22 שעובד בעבודה קבועה ומרוויח משכורת של 6,000 ₪ בחודש. לאחרונה, הורי פנו אליי בבקשה שדירה שיקנו מכספם תהיה רשומה על שמי. טרם נעניתי להצעה, ואני מסתייג ממנה במידה לא מבוטלת. יש לי כמה שאלות לגבי הפרקטיקה של העניין: באשר לחוקיות העניין; האם יכול אדם לקנות מכספו דירה, בזמן שזו רשומה על שמו של אחר מה החוק אומר לגבי זה? ומה ההשלכות של אי ציות לו (במידה ואכן זה מנוגד לחוק)? אם דירה רשומה על שמו של אדם מסוים, האם הכסף שמשולם עבורו חייב להגיע ממקור/חשבון של אותו אדם עליו רשומה הדירה, או לחלופין הכסף יכול להגיע מחשבון על שם אדם אחד, והדירה תהיה רשומה על אדם שני. לגבי מס הכנסה: כיצד רואה רשות המיסים אדם עם הכנסה ממוצעת שקונה דירה מהון לא לו, והאם תבדוק מה מקור ההכנסה? האם יש פיקוח ומעקב הדוק גם על שכירים, ולא רק על עצמאיים? מהן ההשלכות (ואם רלוונטית, גם ענישה) של צעד זה מטעם רשות המסים? האם נשאלות שאלות מאין גויס ההון ההתחלתי? אם אני מעוניין בשנים הקרובות לקנות רכב או דירה, האם דירה הרשומה על שמי יכולה להגביל עניין זה? תודה,

  השב
 • 11:00, 5 בנובמבר 2012

  הי עידו
  במיוחד אחרי ההגבלות החדשות שפורסמו בשבוע שעבר -קיימים הרבה היבטים הנדרשים להילקח בחשבון לפני מהלך כזה . לדוג' בהיותך נרשם כבעלים על נכס לא תוכל בעתיד לקחת משכנתא במימון שגבוה מ 50% (כל עוד דירה 1 רשומה עליך) ובנוסף לא תוכל לקבל הלוואת זכאות מסובסדת .
  בנוגי "לחוקיות העניין" אין מניעה שהוריך יקנו לך דירה - אין עם זה בעיה
  לגבי שאלה 2 : אין מניעה שכסף לדירה שלך יגיע ממקור אחר . השאלה היא אם יש משכנתא בעניין ואז צריך זהות בין הלווה והרוכש
  לגבי מס ההכנסה - איני מוסמך לענות לך
  לגבי שאר השאלות - מקווה שעניתי להבנתך בתחילת התשובה

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.