סיכון בעיסקה לרכישת דירה - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 09:59, 21 באפריל 2013

  שלום , אני בעז"ה רוצה לקנות דירה , על הדירה יש משכנתא של 450000 , המוכר רוצה את התשלום הראשון בחתימה (ההון שלי ) בערך 280000 הוא יקבל לחשבון שלו ואת יתרת התשלום (המשכנתא שאני יקבל) ילך לכיסוי המשכנתא , המוכר מתעקש שככה זה ילך ברגע החתימה יהיה לי הערת אזהרה לטובתי על הנכס . השאלה האם יש לי סיכון בעיסקה כזו , האם אני יכול להפסיד את כספי ?

  השב
 • מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

  הדס קריספי לוין, עו"ד ,מנהל הפורום

  09:36, 25 באפריל 2013

  בד"כ בחתימת הסכם מכר נהוג לתת הון עצמי של 10-20%משווי הנכס, סכום זה מנותב לידי ב"כ המוכר עד לרישום הערת אזהרה בגין התחייבות לעשיית עסקה עם הרוכש.
  יש לדרוש לקבל מהמוכר מכתב כוונות או מכתב יתרות עדכני מהבנק למועד החתימה על ההסכם, על מנת לוודא שגובה המשכנתא אינו עולה על התשלום שנותר לתשלום.
  ככל שהסכום שנותר לכיסי המשכנתא הנו גבוה מאוד יש להקטין באופן יחסי את התשלום שניתן בחתימה. התשלום השני יהיה בד"כ כיסוי של המשכנתא, וינותב ישירות לבנק (לא לידי המוכר) - בכפוף למכתב הכוונות.
  כמובן שככל שניתן, כדאי להותיר סכום גדול ככל שניתן כתשלום אחרון בכפוף למועד מסירת המפתח.
  בהצלחה, הדס

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.