האם כדאי לקחת משכנתא גם כשלא באמת צריך ? - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 15:21, 15 במאי 2013

  אני עתיד לרכוש בית. יש לי את מלוא הסכום לשלם גם ללא משכנתא. אולם אני תוהה, האם כדאי יותר לקחת משכנתא בריביות של היום כאשר את הכסף הקיים לשים בתיק סולידי שיעשה תשואה גבוהה יותר מגובה ריבית המשכנתא. אני שומע על אנשים שיש להם את ההון לביצוע עסקאות אבל מעדיפים לקחת משכנתא מקסימאלית (70%) גם אם מדובר בהחזר חודשי גבוה ביותר מתוך הנחה שהתשואה על ההון במקום אחר גבוהה יותר. אומרים שפעם זה היה מאד כדאי והיום הכדאיות ירדה. מה דעתכם בנושא ?

  השב
 • 21:45, 15 במאי 2013

  משכנתא היא בעיקרה ערוץ מימון . בתנאי ריבית נוכחיים מתחדדת הכדאיות בשימוש בכלי זה - גם עבורך בכך שקל "לנצח" את עלות המימון הכל כך זולה בתשואה אלטרנטיבית על הון עצמי שבעצם אתה מחליף אותו בכספי משכנתא . בהון העצמי אתה יכול להשתמש בהשקעה בנכסים פיננסיים (בורסה) או ריאליים (דירה) בהנחה שתוכל לייצר תשואה עדיפה על "כמה שעולה לך הכסף במשכנתא" = הריבית למשכנתא .
  היום , חד משמעית , יותר מתמיד כדאי להתמש במשכנתא ע"פ שימוש בהון עצמי

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.