תביעה נ' מפעילת תח"צ - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 20:05, 23 בדצמבר 2012

  שלום רב הייתכן לבקש בכתב תביעה גם פיצוי בגין עגמת נפש וגם לקנוס מפעילת תח"צ. וחשוב לחדד - אם כן, האם ניתן לעשות את כל זה בתביעות קטנות. סכום הפיצוי לא עולה על הגבול של 30 אלף אך הקנס יכול שכן. הכל בעקבות התנהגות נהג ועבירות על תקנות התעבורה. כמו גם היעדר טיפול מוחלטת בפנייתי. תודה רבה על עזרתך

  השב
 • 08:16, 25 בדצמבר 2012

  יעקב שלום,
  אין אני מכיר כל הגבלה על זהות הגוף הנתבע וניתן בהחלט לתבוע מפעילת תחבורה ציבורית (אם לכך התכוונת).
  קנסות מוטלים במישור המינהלי או הפלילי ולא האזרחי בדרל כלל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.