ריב בין השכנים - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 18:04, 25 בדצמבר 2012

  שלום רב. השכן שמעלינו משכיר דירה ולא מופיע כאן. לפני 4 ימים התחילה נזילה של מים מהתקרה. בטלפון הוא אמר שיש לו ביטוח. תכנאי מחברת ביטוח כבר סיים ו עדיין יש טיפות על התקרה ועל הקיר. בעל הדירה אמר שזאת בעיה שלנו, שנזמין בעל מקצוע ושגם שיפוץ אחרי נזילה הוא לא מוכן לעשות, למרות שגר פה נכה 100%. רציתי לברר האם יש לנו עילה לטביעה ואיך לעשות את זה. תודה מראש

  השב
 • 00:56, 28 בדצמבר 2012

  אני לא עו"ד אבל מנסיוני האישי אני יודע שאם הנזילה ממנו הוא חייב לתקן הגורם לנזילה ולתקן הנזק בדירתך לשביעות רצונך.

  תקליטי כל שיחה שלכם, בטלפון או פנים מול פנים ותנסי לשים יד על המסמך של הטכנאי\שמאי. לפחות תנסי להשיג המספר שלו ולדבר איתו ולדובב אותו ולהקליט (את הטכנאי או השמאי). שאח"כ לא יוכל לאמר שזה לא מאצל השכן או לשנות גרסה או משהו.

  צלמי גם את כל הנזקים בכל השלבים. ודאי כי התאריך במצלמה מכוון ואם צריך צלמי וידאו כך שאת מצלמת גם אתר אינטרנט בו מצויין תאריך ואירועי היום כדי להוכיח זמנים.

  אחרי פניות בע"פ תפני אליו בכתב בצורה מסודרת ואם צריך בדואר רשום (אפילו שהוא שכן).
  אם לא יעזור, תביעה. ויש לך את כל החומר בינתיים.

  שיהיה בהצלחה

  תגובה
 • 19:22, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך. לפרטים נוספים כנס ל

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted  ג'ייין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.