תביעה נגד ועד בית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 13:51, 14 במאי 2012

  שלום רב, אני גנן, ונתתי שירותי גינון במשך זמן רב לבניין מגורים. זה כמה חודשים שוועד הבית חייב לי כספים ולא מסכים לשלם לי/ מתחמק ומתנער ממני. האם אנייכול להגיש תביעה ובה לתבוע כנתבע 1 את וועד הבית כגוף של הבניין וכנתבע 2 את האדם כיחיד שמייצג את וועד הבית שכן עבדתי רק מולו, הוא ביצע את ההזמנות ומבחינתי הוא זה שאחראי לתשלום עבור הגינון שביצעתי. אודה לתשובתכם, רמי.

  השב
 • 10:19, 15 במאי 2012

  רמי שלום,
  החוק קובע כי נציגות של בית משותף או ועד הבית הוא גוף כשיר משפטית לכן ברור שאתה יכול לתבוע את הועד. הייתי מציע לך לתבוע את הועד באמצעות אותו דייר ולא לתבוע ישירות את הדייר היות והוא יהא אחראי רק אם ביצע עוולה אישית של הבטחת שוא, תרמית הטעיה וכיוצ"ב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.