אחריות לשליחת דואר זבל - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 17:53, 3 בינואר 2013

  האם שירות לשליחת הודעות כגון "הדוור" hadavar.co.il נחשב לאחראי לשליחת דואר זבל או שמא רק השולח עצמו. כתובת המייל ממנה נשלחו הפרסומות אינה של הנ"ל, אך כתוב שההודעה נשלחה באמצעות השירות הזה. אני יודע גם שחלה חובה לציין את פרטי השולח ואם לא ציין - חייב בקנס. השאלה שלי היא האם ניתן לתבוע את החברה שמפעילה את מעכ' שליחת המסרים או רק את השולח באמצעותה. וגם אם לא ניתן לתבוע את המעכ', האם ניתן לבקש צו המורה להם לחשוף את פרטי השולח. בתודה, יעקב

  השב
 • 11:39, 7 בינואר 2013

  הי יעקב
  אני לא בטוח שהבנתי את שאלתך אבל תעיין בבקשה בחוק התקשורת(בזק ושידורים) ושם מצויה המסגרת המשפטית של שאלת האחריות למפיצי דואר זבל

  תגובה
 • 13:24, 18 בינואר 2013

  הצטרף לקבוצה שלנו בפייסבוק

  https://www.facebook.com/groups/322229251200052

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.