סעד הצהרתי וביטול עיקול - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • י.ב

  נשלח ע"יי.ב 10:55, 8 בפברואר 2013

  שלום, אמי התגרשה מאבי לפני כ-10 שנים ובפס"ד של הגירושין קיבלה על עצמה את תשלומי יתרת המשכנתא ואת בעלות בדירה. אבי ויתר על הדירה. אמי לא ביצעה העברה בטאבו (כלומר מחיקת אבי מהרישום). אבי (שלא היה עימו קשר מאז) צבר חובות והוטל עיקול על הדירה (כי הוא עדיין רשום בטאבו). אמי הייתה מעוניינת להעביר את הדירה על שמי(או פשוט למחוק את אבי מהרישום בטאבו) - אך לא ניתן לבצע זאת בגל העיקול (של אבי). אבי נפטר לפני כחודשיים - אין לו ירושה ושום דבר בעזרתו היינו יכולים להחזיר את חובותיו. מה עלינו לעשות ? - רצינו לפנו לביהמ"ש המחוזי בבקשה לקבלת סעד הצהרתי המורה למחוק את העיקול בגלל שהדירה לא שייכת לאבי אלא לפי פס"ד של גירושין רק לאמי. האם זו הדרך ? - והאם זה אפשרי בכלל (בלקיחת בחשבון שאבי נפטר) ומהן העלויות ומשך זמן הצפוי של ההליך ? תודה רבה מראש, בכבוד רב, י.ב

  השב
 • 18:00, 8 בפברואר 2013

  י.ב שלום

  לדעתי הפיתרון הוא אחר אבל חסרים לי קצת פרטים.
  אתה יכול להתקשר למשרדי ביום ראשון ואנסה לעזור

  תגובה
 • 19:19, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך.
  לפרטים נוספים כנס ל -

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted

  ג'ייין

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.