תביעה אזרחית - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 12:49, 11 בפברואר 2013

  שלום רב, הנני גרה בבנין משותף אשר לכל אחד חניה משלו. החניות לא רשומות בטאבו אך יש הסכם בעל פה בין הדיירים שלכל אחד חניה משלו. אחד השכנים החליט לשים את רכבו (גרוטאה אשר לא מניעה)בחניה שלנו. במשך שלושה חודשים אנו מבקשים ממנו שיזי את הרכב אך בכל פעם הוא מתחמק בטענה שהרכב לא מניע והוא אינו מצליח להזיזו. ביקשנו ממנו שיתן לנו את החניה שלו במקום מכיון שבמצב הנוכחי הוא תופס 2 חניות אך ללא הצלחה. פנינו לעריה אך הגיע פקח ולא עשה כלום בנידון. המשטרה לא מתערבת מכיון שאין מדובר בחניות אשר רשומות בטאבו. שאלתי היא מה ניתן לעשות במקרים הללו? פנינו לכל הגורמים אשר אנו רואים כרלוונטיים אך לא קיבלנו שום מענה. האם יש עילה לתביעה אזרחית? מה הסיכויים לזכות במקרה שכזה? תודה רבה עדי

  השב
 • 13:55, 12 ביוני 2013

  לפנות לעיריה ולבקש אזהרה של 30 יום לפני פינוי. אם צריך, לפנות שוב ושוב ולדבר עם הפקח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.