תביעה כנגד הרשות. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ירדן

  נשלח ע"יירדן 16:09, 16 במאי 2012

  צהריים טובים... יש בבעלותי קיוסק, לפני כשנתיים ביתי נחשדה במכירת אלכוהול לקטין והעסק נסגר לשבועים, שוב לפני חודשים נסגרתי בעיקבות חשד למכירה לקטין למרות שהקטינים אמרו בחקירתם שהבירה הובאה מבתם, אך לקצין המשטרה נראה שהם הגנו עלי ונסגרתי ל7 ימים. לפני חודש שוב באו אלי שוטרים וניסגרתי לחודש בעיקבות חשד למכירת אלכוהול... 2 קטינים טענו שקנו אצלי וודקה שבוע וחצי קודם והמצלמות במקום תיעדו אחורה רק שבוע כך שלא הייתה לי הוכחה כנגד. הגשתי ערעור לבית המשפט המקומי ושם על פי הפרוטוקול התביעה טענה כי יש נגדי ונגד ביתי תיק מלפני שנתיים{המקרה הראשון} על אלימות, תקיפה ואיומיים כנגד בקטין... בעיקבות כך החליטה השופטת להשאיר את צו הסגירה בעינו. ... לגבי טענת המשטרה כי תקפתי ואיימת אני וביתי.. לא היה ולא נברא! להפך לפני מספר חודשים קיבלתי מכתב כי התיק נסגר. היום לאחר חודש פתחתי את העסק, שעה לאחר הפתיחה הגיע דואר רשום מהעיריה על ביטול רישיון העסק... האם אני יכולה לתבוע את המשטרה על עדות שיקרית שביעקבותה נסגרתי ועל עוגמת הנפש ובנוסף לקיחת רישיון העסק.? אשמח לתשובה. תודה מראש, ירדן.

  השב
 • 16:50, 16 במאי 2012

  ירדן שלום,

  בסיפורך רכיבים פליליים שאיני עוסק בהם. אני מציע שתפני לעו"ד פלילי.
  מבלי לגרוע מהאמור לעיל, אציע כדלקמן: לא ברור לי מכח מה העירייה יכולה לבטל את הרישיון אם רק יש צו סגירה (שהוא צעד מניעתי ולא פסק דין חלוט)ואין פסק דין (כך הבינותי) שקובע כי מכרתם אלכוהול לקטינים. תשקלי לנקוט הליך בבית משפט לעיניינים מקומיים כנגד ההחלטה לבטל את רישיון העסק שהוענק לך.

  תגובה
 • 17:21, 16 במאי 2012

  ראשית תודה על התגובה....
  בית המשפט המקומי זה פשוט קומדיה!!! הגשתי לפני כשבועיים עירעור על החלטת המשטרה לסגור אותי לחודש... השופטת אומרת לטביעה: "אולי נתיר לה לפתוח, היא נאנשה מספיק". התובעת מנגד התעקשה נחרצות שלא לפתוח {שופטת מתיעצת עם התביעה}... זה לגבי בית משפט מקומי... אני יכולה לפנות למחוזי?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.