סירוב להעביר בעלות על רכב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 10:24, 13 במאי 2013

  יש לי רכב שרכשתי בכסף מלא לפני שנים רבות מקרובת משפחה. בזמנו לא טרחתי להעביר בעלות על שמי. כיום היחסים עם אותה קרובת משפחה התערערו ובכדי לא להזדקק לסיועה בנושאים כגון העברת טסט לרכב ברצוני לבצע העברת בעלות על שמי. למרות פניותיי החוזרות ונשנות היא אינה מגיבה. מה ביכולתי לעשות?

  השב
 • 13:52, 12 ביוני 2013

  יש לך הוכחה שקנית את הרכב? הקלטה? עדים? חוזה חתום ?

  האחריות להעביר בעלות היא של המוכר, אבל אם לא תוכיח ששילמת בעבור הרכב בכוונה לקנותו. צריך מישהו שיתמוך בסיפור הזה שלך במידה וזה יגיע אי פעם למשפט.

  בינתיים אני מציע לך לדבר איתה ולהקליט את השיחות, דבר רגיל כאילו כלום. תגיד שאתה מבקש לעשות העברת בעלות כדי לא להטריד אותה וכו'. היא תשתף פעולה בשיחה ולא תשאל "איזה בעלות? איזה רכב?" וזה ישמש מעין הוכחה לכך שברור שקנית כבר את הרכב.
  אל תנסה להוציא ממנה שתאמר כמה שילמת וכו', כדי שלא תחשוד.
  תדאג לאסוף תמונות של עם הרכב, צלם עצמך נוהג ברכב מדי כמה ימים או יומיום והקלט שיחות עמה, כל שיחה.

  אף פעם אי אפשר לדעת איזה ג'וק יכנס לאנשים לראש ואז יתהפכו עליך. הורים תובעים בניהם ולהיפך. תמיד כדאי להיות זהיר.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.