ערבון בערעור - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 18:10, 15 באוקטובר 2013

  שלום רב. הוגש נגדי ערעור אזרחי על פסק דין כספי של בית משפט השלום. להבנתי, למערער יש חודש לתשלום הערבון (למיטב ידיעתי אין בערעור זה פטור מערבון). התברר, שכבר חלף התאריך האחרון לתשלום הערבון, אך הוא טרם שולם (העניין נבדק בפנייה למוקד של בית מהשפט). כמו כן, לא קיבלתי עד עכשיו את כתב הערעור, לא מונה שופט לערעור ולא נקבעו מועדים לדיון - זאת אומרת, אין שום תנועה פרט לעצם העובדה שהערעור הוגש. השאלה היא - מה קורה עם הערעור כרגע? האם בית המשפט יכול לדחות ולסגור אותו? האם יורשה למערער לשלם את הערבון באיחור? מהם הנהלים במקרה כזה להמשך ההליך? מתי ועל סמך מה מתקבלות החלטות ומתי אני אדע מה קורה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  13:06, 16 באוקטובר 2013

  שלום,

  בראש ובראשונה הייתה מציע לך לבדוק את הנתונים, מספיק שנתון אחד מהנתונים שאמרת אינו נכון והמצב משתנה. הכלל הוא שאם המערער לא קיים הוראה בדבר הערבון או הערובה, אזי יירשם הערעור לדחייה.

  מאחר ואין פרטים ברצוני לתת לך נקודה חשובה מאוד לתת עליה את הדעת - בכל מקרה אנא וודא שאינך מפספס דבר מה ושלא יווצר מצב שאתה לא תקיים את אחת מהוראות התקנות או הוראות בית המשפט או שלא תופיע לדיון שייקבע בנושא.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.