מה הזכויות שלי במידה והייני מתנגד למעבר גן ילדים - פרטי - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 22:05, 29 בדצמבר 2013

  היי אני שולח את בני לגן פרטי והייתי רוצה לדעת מה הזכויות שלי כאשר אני מקבל הודעה חד צדדית ממנהלת הגן על סגירת המבנה הקיים ומעבר אל מבנה אחר שנמצא בשכונה אחרת ( מרוחק מספר קילומטרים ). יש לציין שמנהלת הגן טוענת שמבנה הגן הנוכחי אינו בטיחותי וכי הבעלים של המבנה לא מוכן לבצע את ההתאמות הנדרשות. מנגד לא הציגה שום דוח הקובע את רמת הבטיחות של המבנה. מה הזכויות שלי במקרה כזה במידה והייני מתנגד למעבר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  06:54, 30 בדצמבר 2013

  שלום,

  התשובה לשאלה שלך הינה מורכבת. ראשית עליך לבחון את הסכם ההתקשרות שלך עם הגן. במקרים רבים, ישנו הסכם בכתב, אשר חזקה עליו שמחיל את כל ההסכמות בין הצדדים. גם אם אין הסכם בכתב, הסכם קיים. הגן הציע לך לטפל בילדך בשעות מסוימות ובתנאים מסוימים ואתה קיבלתה את ההצעה.
  אחרי שאתה מבין את מסגרת היחסים שלך עם הגן, אתה צריך לבחון את הנזקים שנגרמו לך ולהגדיר לעצמך מה אתה מצפה לקבל מהגן ולהתאים את אלו לזכויותיך. ברור כי "מה הזכויות שלי" הינה שאלה פתוחה מאוחד ומחייבת הקשר.

  כמו כן יתכן והמהלך שהוביל למצב הקיים היום, הינו תולדה, למשל, של רשלנות, או הטעיה. צריך לבדוק האם היה אפשר לצפות או צריך היה לבדוק את מצב המבנה לפני תחילת שנת הלימודים וכו'.

  בשים לב לכל אלו עליך לתכנן את המשך צעדיך. אולי קודם לכן, שוב לעצור ולבדוק מה הם הנזקים שנגרמו לך ומה היעדים שלך, מה הייתה מצפה לקבל כדי להקל על ה"סבל" הנגרם לך ולילדך.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.