דרישת תשלום מוגזמת מצד חברת ליסינג בעבור תיקון נזק. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 12:28, 12 בפברואר 2014

  ברצוני לדעת האם יש לי מקום לתבוע את חברת הליסינג בעקבות המקרה הבא. ביום סוער עם רוחות חזקות החנתי את רכבי ליד רכב נוסף, כאשר פתחתי את הדלת בשל הרוחות החזקות הדלת עפה ופגעה ברכב הסמוך, הנזק היה מזערי, הרכב הנפגע היה רכב ליסינג ובעל הרכב דרש להעביר את הטיפול לחברת הליסינג. לאחר חודשיים קיבלתי באמצעות הביטוח דרישה לתשלום של 2000 שח בעבור התיקון, הדרישה הייתה בגין תיקון כ 700 שח, שכר שמאי - כ 500 שח, השבתה - 120 שח וירידת ערך כ 700 שח. לדעתי הסכום מוגזם אך היות ונדחקתי לפינה וכדי להימנע מעליית פרמיית הביטוח שילמתי 1900 שח בהסדר (הורד סעיף השבתה) כדי שחברת הליסינג תבטל את תביעת הביטוח. האם יש מקום לתבוע את חברת הליסינג בגין דרישת תשלום מוגזמת?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  07:29, 13 בפברואר 2014

  שלום,

  מאחר ועל פניו הנושא נסגר בהסדר, יש להניח כי כחלק מההסדר וויתרת על זכותך להתנגד לתשלום שנדרש (אני ממליץ שתקרא את פרטי ההסדר). מאחר ובכל זאת מדובר בסכום אשר אינו גבוה מספיק כדי לאפשר השקעת כספים בתביעות מורכבות, אשר יכללו ניסיון לפתוח הסדרים וכו', נדמה שטוב תעשה אם תניח למקרה.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.