ייצוג בבית משפט - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • אילן

  נשלח ע"יאילן 23:41, 16 במאי 2012

  עו"ד ורגון ערב טוב, מנסיונך רציתי לשאול האם לאור מצב העומס בבתי משפט נכון לפנות בסכסוך כספי של 100,000 שקל לבית משפט או שתמליץ ללכת על גישור? תודה רבה על כל תשובה

  השב
 • 10:22, 17 במאי 2012

  אילן שלום,

  שאלה מאתגרת.
  אכן מערכת המשפט מתנהלת בכבדות אולם במידה ותביעתך צודקת עדיין, לדעתי, עדיף לנהל אותה במסגרת בתי המשפט. מובן כי קיימים מחוזות פחות עמוסים וניתן לקצר את הזמנים באמצעות מהלכים משפטיים ייחודיים.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.