• תמי

  נשלח ע"יתמי 14:20, 3 במרץ 2014

  שלום רב אם בנאדם השיר חוב בבנק כלומר שילם עם צ'קים ולא היה לו כסף בבנק ועזב את הארץ האם החוב הזה נמחק לו מתישהו או שלא?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ' עו"ד,מנהל הפורום

  17:44, 3 במרץ 2014

  שלום,

  השאלה לא ברורה וכנראה לא נכונה, לא ניתן להשיב עליה כך.

  גיא

  תגובה
 • 09:03, 4 במרץ 2014

  אני אשאל בצורה קצת אחרת, אם בנאדם שהיה אזרח ישראל עשה קניות ושילם עם פנקס צ'קים ועזב את הארץ, בחשבון של הבנאדם לא היה כסף ולכן בעלי החנויות לא הצליחו לממש את הצ'קים. כלומר לבנאדם יש חוב בבנק, והוא נמצא בחו"ל. עד מתי החוב הזה נשאר האם לכל החיים ולפני שהוא ירצה לחזור לארץ עליו לשלם את החובות הנ"ל?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  עו"ד גיא סגלוביץ',מנהל הפורום

  15:57, 4 במרץ 2014

  שלום,

  למעשה השאלה שנשאלת נוגעת להתיישנות. זכות תביעה מתיישנת, בדרך כלל לאחר 7 שנים. אלא שפעולות שונות אשר נעשות במסגרת השנים הללו יכולות לעצור או לדחות את "מרוץ ההתיישנות". למשל, באם הוגשה תביעה ואף ניתן פסק דין, או שנפתח תיק הוצאה לפועל, שאלת ההתיישנות משתנה לחלוטין.
  לכן, כל נושא וכל דבר חייבים לבדוק לגופו.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.