דרישת תשלום חוב - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • ועד הבית

  נשלח ע"יועד הבית 23:54, 5 באפריל 2014

  שלום רב, לפני כשנה ועד בניין משותף איתר ספק לתיקון מערכת סולרית. ועד קיבל הצעת מחיר מהספק והעביר אותה לחברת ניהול עימה היה בהתקשרות חוזית. חברת ניהול זו שהייתה בקשר עם הספק, אישרה הזמנת עבודה, ביצוע ותשלום בפועל. הדיירים שילמו עבור התיקון באופן ישיר לחברת הניהול. הסתבר מאוחר יותר כי חברת ניהול שילמה לספק בצ'יק דחוי שחזר ובינתיים חברת ניהול פשטה רגל. כעת הספק הגיש דרישה באמצעות עו"ד שלו לוועד הבניין, לתשלום החוב והוצאות נוספות שנגרמו לו כגון עו"ד וכו'. כמו-כן הספק טוען כי עד התשלום כל הציוד שהותקן על-ידו שייך אך ורק לו. לצד מי עומד החוק במקרה הנ"ל? נודה לעזרה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ' עו"ד,מנהל הפורום

  05:31, 6 באפריל 2014

  בקר טוב,

  שאלתך מעניינת ומחייבת התייחסות לפחות בשני מישורים. אחד נוגע לצד החוזי - מי התקשר בהסכם עם הספק, מי נתן התחייבויות כלפי הספק ולבסוף, מה היה תוכן ההסכם. השאלה השני הקשורה, הינה קניינית. למי הבעלות בציוד שסופק? הרי מחד ברור שוועד הבניין והדיירים, רכשו את הציוד בתמורה מלאה וממי שחשבו שיכול לספק להם אותו ומאידך, הספק סיפק את הציוד למי שאולי הוגדרו כנציגי הדיירים ואשר בסופו של דבר לא רכשו את הציוד.

  הפתרון נמצא בבדיקה של המסמכים המקימים את ההתקשרות. בשים לב לכך שעדיין לא ראיתי את המסמכים ומלוא העובדות לא בפני, המלצתי כי תפעלו בכל הכח למנוע סכסוך במקרה זה ולמציאת פתרון שיהיה טוב לכל הצדדים, ככל שהדבר אפשרי.

  במידת הצורך, אנא הרגש חופשי לפנות אלי טלפונית.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד, נושא עו"ד סגלוביץ´ בשלל תפקידים
למידע נוסף

077-2303958 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.