בירור פרטים על רכב מחברת ליסניג על ידי צד ג - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 14:15, 4 במאי 2014

  שלום רב, לפני כ 4 שנים רכשתי רכב (יד ראשונה מפרטי) אולם בדיעבד התברר לי כי הרכב הינו מליסניג וכי האדם הינו סוחר רכב. יש לציין כי הקילומטרז של הרכב היה נמוך במיוחד ואינו תואם את שימוש סביר מרכב ליסניג ועל כן סביר ביותר כי מד הקילומטרז שונה. בפנייה לחברת הליסינג סירבו למסור פרטים על הרכב כיוון שאני לא צד בעסקה שלהם, גם לאחר שהסברתי להם את פרטי המקרה. מה ניתן לעשות בנידון? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ' עו"ד,מנהל הפורום

  06:12, 5 במאי 2014

  שלום,

  כאשר מתנהל הליך בבית המשפט, אתה יכול לדרוש מידע מגורמים שונים. את היכול לדרוש מידע מהגורם אותו אתה תובע וכן מצדדים נוספים. במידה והם אינם מסכימים להעביר את המידע, ניתן להיעזר בבית המשפט.

  פרט לכך, מידע בנוגע לרכב שבבעלותך יכול להתקבל גם ממשרד התחבורה וגם מחברת הליסינג, עוד לפני פניה לבית המשפט. ניתן להניח שאם תסביר בצורה ברורה וכתובה את הצורך במידע, חברת הליסינג תאתר לבקשתך.

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.